Grupa Kluby Gier Planszowych

W połowie sierpnia 2018 r. przy fanpage’u Zagramy utworzyłem grupę Kluby Gier Planszowych.

Grupa przeznaczona jest dla:

  • organizatorów klubów gier planszowych (nie tylko szkolnych!)
  • członków klubów gier planszowych
  • przedstawicieli wydawnictw/dystrybutorów/sprzedawców, którzy chcą wspierać działalność klubów gier planszowych
  • sympatyków i zainteresowanych działalnością klubów gier planszowych

Grupa powstała dla wymiany doświadczeń dot. organizacji i prowadzenia klubów gier planszowych, a także w celu udzielania sobie wzajemnego wsparcia i nawiązywania kontaktów między zainteresowanymi.

Ważnym celem naszej grupy jest też dążenie do poprawy jakości relacji i współpracy między wydawcami a klubami gier planszowych. W tym względzie wciąż wiele pozostaje do zrobienia, bo i prowadzący kluby i wydawcy napotykają w tej materii na wiele problemów. Wspólnie możemy poszukać dobrych rozwiązań i wprowadzić je w życie. Niektóre sprawy potrzebują tylko refleksji, inne nieco zaangażowania i pracy.

W grupie Kluby Gier Planszowych realizować będziemy także różnego działania promujące nasze hobby, wspomagające kluby oraz wydawnictwa czy autorów gier.

Na przełomie roku 2018/2019 wraz z wieloma polskimi wydawnictwami gier planszowych przeprowadziliśmy akcję „Pakiety Noworoczne”, o której przebiegu i efektach można przeczytać w artykułach:

W rok 2019 r. wprowadziłem grupę serią tekstów diagnozujących relacje między klubami i wydawcami. Czy i w jakim stopniu zaproponowane w nich sposoby usprawnienia naszej współpracy zostaną przyjęte przez wydawców i kluby oraz czy się sprawdzą – pokaże najbliższy rok. Artykuły te znajdziecie pod adresami:

Obecnie grupa pracuje nad stworzeniem nagrody planszówkowej przyznawanej przez Kluby Gier Planszowych. Przebieg prac i dyskusje dotyczące tego tematu można śledzić na Facebooku.

Wszystkich zainteresowanych problematyką poruszaną w grupie – w tym także szczególnie przedstawicieli wydawnictw – serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności.